12.Kapitola

22. prosince 2015 v 19:52 | Shira-chan |  Dračí invaze ( pozastaveno)

táááák jsem to stihla! dvanáctá kapča dračí invaze! Yugiho čeká překvapení. Jaké? To se dozvíte. ENJOY :-)

Yugi procházel okolo stolů a rozhlížel se po místnosti. Byla malá a vydávala jakousi tajemnou auru, která jej znepokojovala, ale zároveň mu připadala známá. Ale nedokázal posoudit, kde ji cítil. Trošku jej to štvalo, ale od doby před dvěma lety nevyšel ze cviku, takže poznal, že se nemá čeho bát. Na ručně vyrobených policích byly postaveny všelijaké hrnky, mísy a skleničky. Místnost byla díky tmavým závěsům pomořena do tmy a nikoho neviděl, takže se snažil přijít na to, co jej sem tak táhlo. Byl si jistý, že tady najde odpověď na svou otázku, jak se dostane do minulosti. Náhle uslyšel slabé štěbetání a místnost zahalila mlha. Nebyla hustá, takže přes ni viděl a naslouchal zvukům, které zaléhaly místnost. A pak uviděl dveře do podzemí.
,,To je ono!" zvolal radostně a dvěma skoky byl u dveří. Otevřel dveře a vydal se po strmých schodech přímo dolů. V polovině schodů mu ujela noha a skutálel se až dolů. Dopadl na zadek a bolestí zakňoural.
,,Kruci." Zaklel a vrávoravě se postavil. Ocitl se v úzké místnosti, která se táhla a neměla konce.
,,To je divné." Zamračil se nechápavě.
,,A co se ti zdá divné?" stěny rozezněl hlas a Yugi nadskočil leknutím. Začal se zběsile rozhlížet. A osoba, kterou spatřil se letmo usmála.
,,To jsi ty?"Yugi nemohl uvěřit svým očím. Myslel si, že se všechny předměty millénia propadly hluboko pod zem tak co tady dělá? Přeměřil si ho pohledem. Vypadal pořád stejně. Zahalen v bílém plášti a s křížem millénia stál jako socha a upíral na něj zrak vševědomostí.
,,Já myslel, že jsi zmizel společně s předměty millénia!" Yugi byl s každou vteřinou zmatenější.
,,Předměty millénia nikdy nezmizí. Stýská se ti po něm že?"na to neměl Yugi žádná slova. Zčervenal a sklonil hlavu. Takhle trapně se dlouho necítil.
,,Nemusím se ti dívat do mysli, abych na to přišel. Vím, proč jsi tady, a vím, kde najdeš cestu do faraonovy říše." Yugi se zamračil. Jako minule byly jeho emoce vůči tomuto muži všeljaké, jenom ne konkrétní.
,, Kde ji najdu?" zeptal se s vážným výrazem. Teď nebyl na rozpaky čas.
,, Musíš na místo posledního duelu. Tam najdeš vchod do podzemí a zbytek už zvládneš sám. Mistře génie." Muž si neodpustil sarkastickou poznámku. Yugi popřemýšlel. Místo posledního duelu bylo někde na druhé straně jeho současné pozice. Cest zabere tak dna dny.
,,Moc děkuji za pomoc Shaadi." Uklonil se a rozběhl ke strmému schodišti. Dal si mentální poznámku, že až si bude zařizovat vlastní bydlení, tak žádné schody.
,,Mutou Yugi!" zvučný hlas Shaadiho jej zarazil na místě. Nechápavě se otočil, aby se střetl s potemnělou tváří muže.
,,Dej na své cestě pozor. Zrada je blíže, než si myslíš."

,,Co tím myslíš?" zeptal se nechápavě, ale než se dočkal odpovědi, muž zmizel. Yugi se vydal zpátky po schodech do domku a lámal si hlavu s posledními slovy. Nevěděl, co si pod představou blízké zrady má představit. Nakonec zakroutil hlavou a soustředil své myšlenky na svůj úkol. Netušil, že zrada mu jde za patami jako stín a čeká, až bude mít možnost udeřit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama