15.Kapitola

8. července 2014 v 21:54 | Elis |  Pod křídly světla
Yo minna-san! Jsem úplně vysušená a mám záda jako v ohni. Ano, jsem génius protože jsem se řipekla na sluníčku a k tomu jsem zjistila, že tento dílek jsem špatně přednastavila. Ach jo , už žádné sluníčko a enjoy :-)


Zavrtěl se a pomalu otevíral oči. Okamžitě ho přepadla tepavá bolest hlavy. Posadil se a chvíli mžoural do tmy, ve které se ocitl. Po pár minutách si jeho oči přivikly tmě a mohl se rozhlédnout. Ležel na kopě listí a větví. Už věděl, proč ho bolí záda. Po chvíli přišel k závěru, že se nachází v nějaké jeskyni. S plánem prozkoumání okolí se pomalu zvedl a chtěl se vydat k malému proužku světla. Náhle se zarazil.
,,Kuroko?!" zavolal ,ale nic neslyšel. Žádná odpověď. Přestávalo se mu tu líbit a rozběhl se směrem k východu. Těsně před východem se mu podařilo zakopnout a na zem se natáhnout jak dlouhý, tak široký.
,,Skvělý." Zabručel s nosem v zemi. Chvíli tam tak ležel a pak se v otvoru do jeskyně objevila silueta.
,,Co to tu vyvádíš?" zeptal se ho se zájmem. Kagami vyletěl jako čertík z krabičky a ve vteřině ho mačkal ve své náruči.
,,Já tě zabiju Kuroko! Vážně tě zabiju!" tiše naříkal a odtáhl se.
,,Vidím, že je ti líp." Usmál se modrovlasý chlapec a zavedl rusovláska k malému ohništi, které se nacházelo kousek od jeskyně. Jen co se přiblížili, udeřila ho do nosu lákavá vůně. K ohništi téměř doběhl.
,,Whoa! To vypadá dobře!" pochválil opečené maso a hrstku borůvek.
,,Jen si dej. Já už jedl."oznámil Kuroko a sedl si na kmen spadlého stromu. Jeho větu Kagami nevnímal. Tou dobou v sobě měl polovinu masa a pusu plnou borůvek. Kuroko počkal, až dojí a pak zpozorní.
,,Co se stalo Kuroko? Moc si toho nepamatuji." Spustil hned, jak spolkl poslední sousto a oči upřel na osobu, kterou z hloubi duše miloval. Kuroko si povzdychl.
,,Buď rád, že si toho moc nepamatuješ. Určitě si vzpomínáš na ten náš střet se smečkou vlků a jak ses mi pověsil na záda." Kagami zrudl jako rajče a přikývl.
,,Zvolil jsem cestu po srázu. Nebylo to moc hluboko ale trčelo z něj moc kamení a větví. Takže, když jsme se kutáleli, praštil ses do hlavy a ztratil vědomí. Sám jsem měl co dělat, abych ne taky nepraštil. Hlavu jsem si chránil rukou." Přerušil své vyprávění a ukázal pravou ruku. Paži měl plnou modřin a škrábanců.
,, Měl jsi štěstí , že není zlomená." Poznamenal Kagami a v duchu si zhluboka oddychl. Nepřenesl by přes srdce, kdyby měl vážnější zranění. Kuroko kývl.
,,Podařilo se mi dotáhnout tě do téhle jeskyně. Ani si nedokážeš představit, jaký to byl nadlidský úkol. Vyčerpáním jsem usnul a když jsem se probudil, sálalo z tebe horko. Jeden jediný pohled mi stačil, abych věděl, že máš horečku. Okamžitě jsem ti ošetřil ránu na hlavě a postavil postel na které jsi spal. Čelo jsem ti chladil studenou vodou. Našel jsem kousek odtud potok. A zbytek už víš." Domluvil a nechával Kagamiho ty informace zpracovat.
,,Víš , vážně bychom měli něco dělat s tou tvojí psofobií." S pobavením sledoval nebezpečný záblesk v jeho očích.
,,Pořídím ti štěně, co na to říkáš?"
,,V žádném případě!" naježil se a svou odpověď doslova prskl. O chvíli později uslyšeli zběsilý štěkot. Kagami zkameněl na místě. Následně vyletěl ze svého místa a během vteřiny držel Kuroka za paži a sledoval, odkud se ta bestie objeví. To už Kuroko nevydržel a začal se hlasitě smát.
,,Tady jste děcka!" uslyšeli chraplavý hlas a za chvíli se před nimi objevil policista.
,,Jsem strážník Yoru Shimi. Všude vás hledáme!" vydechl proud vzduchu a chlapci se zvedli.
,,Tak půjdeme, vše vám povím cestou." Usmál se Kuroko a s Kagamim zavěšeném na své paži se vydali směrem k ostatním.

Chlapec s tmavomodrými vlasy seděl na houpačce jednoho hřiště a čekal. Měl nervy na pochodu, protože osoba, na kterou čekal, měla dvacet minut zpoždění. Vztekle mrštil basketbalovým míčem do země.
,,Ale ale, trošku klidu." Chlapec vzhlédl.
,,Jdeš pozdě Akashi!" vybafl vztekle. Druhý chlapec se ušklíbl.

,,Nevrč. Tak povídej Daiki, co potřebuješ?"
,, Chci někomu poslat varování a ty mi pomůžeš."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenicka Lenicka | Web | 9. července 2014 v 16:20 | Reagovat

pěkný díl asi si to přečtu od začátku :) jinak máš u mě dipl :) jo a chtěla jsem se zeptat z jakého anime jsou ty postavy :)

2 Elis Elis | Web | 9. července 2014 v 20:39 | Reagovat

[1]: určitě si to přečti , upozorňuji , že některé kapitoly jsou slabší.Postavy jsou z anime kuroko no basket. ovšem postava strážníka je vymyšlená.

3 Irina Irina | 10. července 2014 v 15:31 | Reagovat

Ďakujem za krásny diel. Som strašne zvedavá komu chce Daiki poslať tú zprávu. Dúfam že čoskoro pribudne další diel.

4 Baka Kamaru xD Baka Kamaru xD | E-mail | Web | 11. července 2014 v 18:44 | Reagovat

Whaaa, Aomineho chytla žárlivost?? xDDDD Skvělěj díl :3 ... Nikdy jsem neslyšela Kuroka, jak se směje!! Závidím Kagamimu xDDD
Těším se na další!! :3

5 klakla2010 klakla2010 | 14. května 2015 v 11:56 | Reagovat

Pekný diel :) aj tie pred tím. Chcelo by to dokončiť. Má to zaujímavý priebeh :D

6 Shira-chan Shira-chan | Web | 24. května 2015 v 16:46 | Reagovat

[5]: :-D bylo toho teď hodně ale posnažím se :-) jsem ráda že se líbí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama